www.mamboteam.com
Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski w Krakowie Advertisement
Start
03.10.2022.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
PZG Kraków
Z życia Oddziału
Władze
Działalność
Koła - adresy
Koła - władze
Praca biura OM PZG
Napisz do nas
Wiadomości
Z życia wzięte
Prawo
Medycyna
Edukacja
Kultura
Sport
Turystyka
Rozrywka - Ciekawostki
Nowe Technologie
Wywiady
Felietony
Adresy
Koła Terenowe PZG
Szkoły
Koła zainteresowań
Zakłady
Kursy walut NBP
Indeksy GPW

Wyszukiwarka Pracy
Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl
Wieści RSS
Serwis monitoruje:

statystyka


web stats stat24

Duszpasterstwo Głuchych w Małopolsce
Aktualności
05.02.2013.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o duszpasterstwie głuchych działającym w województwie małopolskim. Zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym. Zbliżający się okres Wielkiego Postu jest dobrą ku temu okazją.

http://www.youtube.com/watch?v=HQo7BSvctTg

 
Kursy języka migowego
Aktualności
01.02.2013.
Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski ogłasza nabór na kursy języka migowego PJM i SJM. Kursy w pełni odpłatne - PJM 740 zł, KSS1 740 zł, N1 860 zł. Niestety wg informacji nie ma w chwili obecnej dofinansowania ze środków PFRON.
Planowane kursy ruszą w kwietniu pod warunkiem zebrania grup.
Informacje w biurze PZG. tel. 12 422-39-94
 
 
ORANGE 2013 - Poza słowami - informacja prasowa
Aktualności
31.01.2013.

Kolejne pomoce szkolne w języku migowym!

Jeszcze w tym roku szkolnym powstaną nowe pomoce szkolne dla niesłyszących. Między Uszami – Krakowska Fundacja Rozwoju Edukacji Niesłyszących im. Marka Mazurka od stycznia 2013 roku realizuje swój kolejny projekt edukacyjny, finansowany ze środków programu Akademia Orange. Projekt pod nazwą „Poza słowami – teatr w języku migowym” jest jednym z laureatów IV edycji tego programu, którego hasło brzmi: Łączy nas kultura! Fundacja Między Uszami przygotuje kolejne pomoce dydaktyczne w języku migowym. Tym razem będą to utwory literatury polskiej – lektury: „Katarynka” Bolesława Prusa i „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry.

http://www.youtube.com/watch?v=3j10Bvm2Vts&list=UULUSM7sbFDJD4EeLCegPB1Q&index=1

Projekt rozpoczął się wyjazdem na tygodniowe warsztaty teatralne do Zakopanego. Tam grupa młodzieży związana z Teatrem Ruchu Groch (ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących im. J. Korczaka w Krakowie) odbywała próby do przedstawień teatralnych, a także własnoręcznie wykonywała dekoracje do tych przedstawień. Oprócz pracy nad spektaklami młodzi ludzie mieli także inne atrakcje: narty, kulig, zwiedzanie Zakopanego. W lutym spektakle zostaną zarejestrowane jako materiał filmowy, następnie dodane zostaną informacje o utworze, autorze
i epoce literackiej – wszystko w języku migowym J.

Partnerami projektu są: Oddział Małopolski Polskiego Związku Głuchych oraz Stowarzyszeniem ONSI. Więcej zdjęć i relacji można zobaczyć na FB Fundacji Między Uszami. Zapraszamy

Zmieniony ( 13.11.2013. )
 
Brak dofinansowań z PFRON
Aktualności
31.01.2013.
Dofinansowanie kosztów szkolenia, o którym mowa w art. 18 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że środki finansowe przewidziane w planie finansowym PFRON na 2013 r. w wysokości 500 tys. zł na realizację zadania „Dofinansowanie kosztów szkolenia, o którym mowa w art. 18 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się” zostały już rozdysponowane na wypłatę zobowiązań z tytułu umów zawartych do 31 grudnia 2012 r. i na złożone już wnioski na 2013 r.

W związku z powyższym Pełnomocnicy Zarządu PFRON w Oddziałach PFRON będą podejmować decyzje negatywne o przyznaniu dofinansowania w wymienionym wyżej zadaniu ze względu na brak środków finansowych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podejmie działania zmierzające do pozyskania dodatkowych środków finansowych na realizację przedmiotowego zadania w 2013 r.

W przypadku pozyskania dodatkowych środków finansowych informacja na ten temat zostanie zamieszczona na stronie internetowej PFRON.

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/46/1645/Dofinansowanie_kosztow_szkolenia_o_ktorym_mowa_w_art_18_ustawy_o_jezyku_migowym_.html

 

 

Zmieniony ( 13.11.2013. )
 
«« start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast. » koniec »»

Pozycje :: 161 - 164 z 190
Dodaj do ulubionych
 
W ramach swojej działalności statutowej Polski Związek Głuchych organizuje i prowadzi kursy języka migowego, przeznaczone dla różnych odbiorców – nauczycieli, pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych i humanistycznych, pracowników socjalnych, pracowników administracji samorządowej, pracowników służby zdrowia, logopedów, rodziców dzieci niesłyszących księży i katechetów i inne.

czytaj całość


Społeczność
Wasze strony www
Download
Galeria
Ogłoszenia
Lista użytkowników
Książka kucharska
Galeria FILMÓW
Logowanie
Sonda
Jak oceniasz nowy kanał YouTube?
 
Imieniny
3 Października 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Eustachy,
Eustachiusz, Ewald,
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Heliodor,
Józefa, Kandyd,
Sierosław, Teresa
Do końca roku zostało 90 dni.
Pogoda dla Krakowa

Zobacz jaka jest prognoza dla Krakowa.

Jak ten czas leci...
Wieści z Krakowa
Magiczny Kraków, krakow.pl/
Konkursy z Modowo.Pl

A feed could not be found at http://feeds.feedburner.com/modowo/fdQp

 
baner turysta
Top! Top!